rejsy

Rejsy wycieczkowe – dlaczego taka forma podróżowania?

Zacznijmy od początku. Wśród wielu form podróżowania i zwiedzania świata, to właśnie rejsy wycieczkowe wydają mi się ich najciekawszym sposobem. To głównie z powodu tego, iż na tygodniowym lub nawet krótszym rejsie mamy okazje odwiedzić kilka krajów i poznać ich esencję.

Jednego dnia podpływamy do danej destynacji i mamy przykładowo cały dzień by poznać okolice. Na miejscu zazwyczaj są organizowane wycieczki, gdzie autokary czekają już na turystów podstawione w porcie. Można oczywiście zejść samemu na ląd i zwiedzać na własną rękę lub kupić sobie objazd u lokalnych sprzedawców. Czasu zazwyczaj jest dość sporo 8-12 godzin, kiedy musimy wrócić na naszą jednostkę pływającą. To ze spokojem starcza by np. pojechać zwiedzić Rzym, Sycylię czy Santorini.

rejsy wycieczkowe
rejsy wycieczkowe

Takie tygodniowe rejsy są organizowane zazwyczaj w obrębie Europy – po wyspach Kanaryjskich, po greckich wyspach, po Adriatyku czy fiordach Skandynawskich. Można oczywiście znaleźć także tygodniowe rejsy w innych częściach świata, jednak trzeba przy nich pamiętać o tym, że na miejsce wypłynięcia musimy dolecieć, czy to będzie Nowy York, Miami czy np. Singapur. W danym mieście musimy być również nieco prędzej, niż godzina odprawy portowej i to zazwyczaj liczymy co najmniej dzień wcześniej. To wszystko jednak znacznie wydłuża naszą wycieczkę.

Drugim powodem podróżowania statkiem wycieczkowym jest po prostu wygoda. Płyniemy dużą jednostką, na której jest wszystko czego potrzebujemy – sklepy, salony usługowe, restauracje, no i przede wszystkim nasza szalupa do spania. Możemy swobodnie spacerować, uprawiać sport czy po prostu się relaksować. Czego nie da się zrobić ani w samolocie, ani w pociągu, a tym bardziej w aucie podczas podróży. Jest to więc idealny sposób transportu dla starszych osób, którym zdrowie już nie pozwala na wielogodzinne jeżdżenie samochodem czy autokarem. Także dla rodzin z dziećmi, dla których wizja wielogodzinnego lotu również jest koszmarem. A także dla osób niepełnosprawnych, które lepiej się czują z myślą, że pod ręką jest łóżko na którym można w razie czego odpocząć oraz własna, dostosowana toaleta.

Jak wygląda taki luksusowy wycieczkowiec:

Po trzecie – finansowo wychodzi to jednak taniej, niż pojedyncze zwiedzanie i wakacje w każdym z poszczególnych krajów. Do tego niezapomniana atmosfera takich rejsów, której nie da się nigdzie powtórzyć i podrobić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *